Český Ski Test
CS
menu

PROGRAM

Jaký vás čeká program na Českém Ski Testu

Testování lyží

Pro správný výběr lyží vám pomůže především osobní zkušenost. Můžete si pročítat množství hodnocení, recenzí nebo časopisů, ale jestli vám lyže budou sedět poznáte, až když si je sami vyzkoušíte. Na Českém Ski Testu vám dáváme možnost vyzkoušet si libovolné množství modelů od všech renomovaných značek. Je jen na vás, kolik jich za 4 lyžařské dny stačíte otestovat.

Protože nemáte šanci za tak krátkou dobu otestovat všechny lyže, doporučujeme, abyste na naše testování přijeli alespoň s nějakými preferencemi (délka oblouku, rychlost jízdy, v jakém terénu nejčastěji lyžujete). Pokud budete mít zájem, naši poradci vám rádi pomohou vybrat ty nejvhodnější modely k otestování právě pro vás.

Testování a výměna lyží přímo na sněhu

Na Český Ski Test stačí přivézt si hůlky a lyžařské boty (a samozřejmě nějaké to oblečení). Ráno se dopravíte k vláčku na ledovec, za 15 minut vyjedete nahoru a po 50 metrech se ocitnete v depu plném lyží. Přímo v depu si vyberete ze 150+ modelů lyží od všech známých značek, necháte si nastavit vázání, a ihned se můžete pustit z kopce dolů. Jakmile budete chtít lyže vyměnit, jen si v depu opět přibrzdíte, vezmete si lyže nové, a opět vyrážíte na svah. Koho už by to zmáhalo, dojdete si jen do 30 metrů vzdálené restaurace.

Nové modely lyží

Protože na Českém Lyžařském Testu současně probíhá i profesionální testování ještě neprodejných novinek pro nadcházející sezónu, i vám dáváme unikátní možnost projet se na těchto lyžích.

Lyžování s českými reprezentanty v alpském lyžování

Český Lyžařský Test má již od svého založení dlouholetou spolupráci s českými reprezentanty. Na akci jezdí pravidelně Kryštof Krýzl, Martina Dubovská, Klára Křížová, Adam Zika, a další nejlepší čeští lyžaři. Máte tak unikátní možnost porovnat se s nimi v obřím slalomu na čas, nechat si od nich poradit při společném lyžování, nebo je večer pozvat na drink a dozvědět se nějaké perličky ze zákulisí Světového poháru.

Výuka lyžování s nejzkušenějšími českými instruktory

Náš instruktorský tým pravděpodobně nepotkáte jinde, než na Českém Lyžařském Testu. Jsou to lektoři a učitelé, kteří ve většině případů působí hlavně v zahraničí. Chceme, abyste se nejen dozvěděli nejnovější trendy v lyžařské technice, ale abyste také získali náhled filosofie lyžování v zahraničí.

Hlavním cílem výuky lyžování během našeho testování lyží není naučit vás za 4 dny lyžovat, ale optimalizovat vaší techniku a správný výběr lyží. Po konzultacích na sjezdovce se s instruktorem vždy zastavíte v depu, abyste zkusili modely, které co nejlépe odpovídají vašim lyžařským dovednostem a potřebám.

Profi Tým a hodnocení lyží

Souběžně s veřejným programem Českého Lyžařského Testu, do kterého se přihlašujete, probíhá i tzv. Profi Ski Test, ve kterém tým profesionálních testérů hodnotí vybrané modely lyží pro nadcházející sezónu. Tým je složený z bývalých i současných závodníků, profesionálních instruktorů s nejvyššími kvalifikacemi, a vybraných zástupců veřejnosti. Pokud byste měli zájem stát se na akci součástí Profi Týmu a testovat s námi vybrané modely, během Rezervace to prosím uveďte do Poznámky.

Trénink obřího slalomu

Každý rok máme na Pitztalu vyhrazeno několik tratí pro trénink obřího slalomu. Každý se k této možnosti postaví po svém. Někdo si zjistí naměřené časy reprezentantů, a jezdí a zkouší různé lyže celý den, jen aby se jim co nejvíce přiblížil. Jiní využijí výuky techniky jízdy v obřím slalomu a pilují tak detaily své jízdy. Je na každém, kolikrát se do vytyčené tratě pustí a kolik v ní hodlá za den spálit kalorií. Stavba obřího slalomu je závislá na aktuálním vytížení pro závodní týmy.

Výuka a testování lyží ve volném terénu (doplňkový program)

Nabízíme vám unikátní možnost vydat se mimo sjezdovky a užít si freeride test v prašanu. Navíc s možností testování lyží určených právě pro hluboký a neupravený sníh.

Více informací najdete na tomto odkazu.

Poradenství s výběrem lyží

Nikdo vám s lyžemi neporadí lépe, než sami zástupci, dovozci nebo výrobci značek. Český Lyžařský Test je unikátní především setkáním předních zástupců od každé značky, a vy tím získáváte možnost pobavit se s těmi největšími odborníky na konstrukce a detaily jednotlivých lyží.

Možnost odkupu testovacích lyží

Se zástupci značek máte možnost domluvit se hned na místě, jestli je daný model možný odkoupit. U testovacích modelů z předchozích let se dokážete dostat na velmi zajímavé podmínky, exkluzivně jen na Českém Ski Testu.

Přednášky osobností

Na každém ročníku vám představíme některou z osobností českého nebo světového lyžování. V minulých letech jste tak měli možnost slyšet například přednášky od Olgy Křížové / Charvátové, Kryštofa Krýzla, Davida Bakeše, Andrey Zemanové, Josefa „Pepé“ Kalenského, ale také člena olympijského výboru pro pořádání OH v Sochi, nebo předsedu českého alpského lyžování v SLČR Aleše Krýzla.

Osobnost následujícího ročníku je opět překvapením!

Video analýza a rozbory jízd

Někdo by řekl, že jde o výsadu jen těch nejlepších lyžařů. Není to tak, ba právě naopak. Vidět sám sebe na videu, někdy vůbec poprvé, je to nejlepší, co můžete pro své zlepšení udělat. Zájemci o tyto analýzy mají možnost zajet si vybrané typy oblouků na kameru a poté si je v hotelu nebo při obědě rozebrat a najít případné nedostatky. Naši trenéři a instruktoři jsou s touto technikou tréninku prakticky v každodenním kontaktu.

Fotografie a videa z akce

Již od prvních ročníků je naše akce prezentována napříč českými televizemi a tiskovinami. Z akci tak pravidelně vznikají profesionální filmové záběry, ale také skvělé fotografie z jednotlivých částí programu. Účastníkům akce jsou pak plně k dispozici.

Ledový bar

Co by to bylo za zakončení sezóny, kdybychom na konci lyžařského dne společně nevypili pár drinků a neoslavili tak další najeté kilometry! Ve spolupráci s Pitztal Bergbahnen na vás čeká ledový bar a skvělé drinky!

 

Přihlásit se