Český Ski Test
CS
menu

FREERIDE TEST

Testování Freeride lyží a lyžování ve volném terénu

Freeride testování

Pohyb mimo značené tratě nevyžaduje jen znalost bezpečnostních pravidel, ale také musíte mít patřičnou výbavu. K tomu patří i správný výběr freeridových lyží. Někdo ve volném terénu raději potřebuje rychle vyšlápnout nahoru, druhý si chce naopak užít rychlou jízdu dolů v hlubokém prašanu. Každý styl jízdy, každý typ povrchu i každá disciplína vyžadují jiné lyže.

Na Českém Ski Testu máte možnost vyrazit na celé 4 dny do freeride se zkušeným horským vůdcem! Navíc ledovec Pitztal vám v dubnu nabízí ty nejlepší podmínky, jaké si dokážete představit – hromady prašanu, dlouhé sjezdy, dlouhé a slunečné dny, a hlavně nejvýše položený rakouský ledovec.

Program Freeride testu

Každý registrovaný účastník Českého Lyžařského Testu má možnost přihlásit se na doplňkový program testování freeride lyží s horským vůdcem a lyžování mimo upravené tratě. Můžete si zvolit, jestli chcete do volného terénu jen na jeden ze čtyř dnů, na dva, tři, nebo na celé čtyři dny testování. Sejdete se vždy ráno u depa hned po prvním vláčku, a po výběru lyží co nejdříve vyrazíte hledat ty nejlepší sjezdy!

Skupiny

Množství lidí na jednoho horského vůdce je omezeno. Proto doporučujeme registrovat se co nejdříve. Před akci pak také doporučujeme napsat, které dny byste chtěli do freeride. Rozdělení těch, kteří si ještě nezvolili konkrétní dny, proběhne ve středu večer při registraci.

Výbava

Kdo máte, doporučujeme vzít si vlastní lavinový vyhledávač, sondu i lopatu, na které jste zvyklí. Kdo tuto výbavu nemá, na místě vám poskytneme potřebný materiál zdarma.

Bezpečnost

Velké pozitivum Pitztalu je celosezónní garance sněhu a mimo sjezdovky i sněhu prachového. Protože se ale nacházíte v ledovcovém terénu, nikomu nedoporučujeme opouštět značené tratě bez horského vůdce. Trhliny v ledu jsou na konci zimy zakryté sněhem a není je tak možné identifikovat. V ledovcovém prostředí navíc také platí jiná pravidla pro nebezpečí lavin.

 

Přihlásit se