Český Ski Test
CS
menu

Letní příprava lyžařského testéra

Co testovat přes léto?

Testy lyží, a Český Ski Test nevyjímaje, jsou přes léto pro českého lyžaře pasé. Ledaže byste chtěli zavítat na druhou polokouli. Ale nezoufejte, i přes léto se může zarytý lyžař a testér věnovat lyžování! Prostě u toho akorát nebude lyžovat.

Je mnoho věcí, které pro svou zálibu v lyžování můžete přes léto dělat. Připravili jsme si pro vás krátký seznam.

Otestujte svou kondici

Kromě lyží, sněhu a pár dalších detailů, potřebujete k lyžování také kondici. Je to trochu relativní pojem, protože každý lyžuje jinak a pochopitelně to pak vyžaduje jinou kondici. Shodneme se ale na tom, že pro lyžování se prostě dobrá kondice hodí.

Proto vám zde nabízíme krátké video, kde uvidíte pár užitečných cviků pro každý den. Jsou náročné? Ok. Zkuste alespoň jeden z nich dělat 2x týdně.

Dobijte baterky

Jak už jste si možná v zimě všimli, je většinou zima. Někdy pořádná. I když nás pořád straší s oteplováním, třeba mně osobně v zimě prostě bývá zima. Proto je důležité přes léto řádně dobít baterie na dlouhé zimní měsíce.

Nabízí se tyto možnosti:

  • 2x za léto na týden k moři
  • Denně min 1 hodinu na sluníčku
  • Nepoužívat klimatizaci
  • Vstávat s východem, usínat se západem

Nic z toho se vám nezamlouvá? Poslední možností je běhat v zimním oblečení, ale to bych zvážil až jako poslední variantu.

Nenechte lyže na holičkách!

Stejně jako vy, i vaše lyže mají mimo-sezónu. Na rozdíl od vás ale nemají šanci se někde provětrat. Stojí, tuhnou jim klouby a chátrá pokožka. Abych byl konkrétní, vysychá skluznice, rezaví hrany, tuhne konstrukce.

Lyže je třeba po sezóně dobře zazimovat. Tomuto tématu jsme se na Ski Testu věnovali nesčetněkrát, tak to nebudeme rozmazávat. Raději vám pustíme video z naší akce, jak se takový lyžařský servis vlastně dělá.

Buďte na pozoru!

Někdo si v květnu říká „Zima bude zase až za půl roku“, jiní si řeknou „Už jen pár měsíců a zase jedeme lyžovat!“. Oba vlastně mají pravdu. Rozdíl je v tom, že ten první si pak dost pravděpodobně trochu připlatí.

Není tajemstvím, že po vzoru nejznámějších středisek, i ta menší přechází na flexibilní cenovou politiku. Co to znamená?

  • Kdo rezervuje dříve, má lepší ceny.
  • Kdo rezervuje později, ten si připlatí.

Osobně jsem od tohoto trendu čekal všelicos. Ale je to myslím správné. Svoboda rozhodnutí se nechává na každém individuálně. Kdo si pečlivě plánuje akce a dovolené dlouho dopředu, je za to zvýhodněn. Opačně kdo žije 100% svobodný z hodiny na hodinu, jednoduše si připlatí, nebo už se na něj nemusí dostat, a to doslova. Stále více středisek zavádí maximální denní kapacitu, tedy jakmile ten den středisko dosáhne svého přepravního stropu, další skipasy prostě nevydá. Asi lepší varianta, než mít skipas na památku, a užít si ho v pěti hodinových frontách za den.

S ubytováním to není o moc jiné. Dříve jste si řekli „Počkám na last minute“ a mohli jste si nasmlouvat celkem pěkné ceny. V posledních letech jste do ubytování zavolali a oni vám s dobrou náladou řekli, že volno mají za 2 měsíce. Pravdou je, že koronovirová mánie s turismem dosti zacloumá, takže ubytováním bych se asi mimo hlavní sezóny moc netrápil, a už vůbec ne přes léto.

A jak je to s Český Ski Test? Držíme se s trendem. Rozdíly v cenách jsou až o 40% výhodnější pro první vlaštovky.

A jak se v létě lyžuje?

Ano, jde to. V létě se dá lyžovat. Pro někoho dosti překvapující informace, pro jiného jen připomenutí, aby si naplánoval pár víkendů. I díky době ledové máme ještě takové ledovce, které dávají možnost si v létě pěkně zalyžovat. Osobně mohu jen doporučit. Kombinace dopoledního lyžování s odpoledním koupáním a tenisem je božská.

A kde že to přes léto jde? (Kvůli koronavirové situaci si raději zjistěte aktuální informace)

Zermatt

Saas Fee

Les Deux Alpes

Passo Stelvio

Hintertux

Tignes

Kaprun

Sdílejte článek

facebook logo Facebook twitter logo Twitter